בעיות גדילה והתפתחות איטית

ישנם גורמים רבים המשפיעים על התפתחותו של הילד ועל גדילתו, אבל, חמורות מכך, הן "תופעות הלוואי" הנפשיות והתסכולים המתלווים לבעיות הגדילה וההתפתחות האיטית..

מהם הגורמים להתפתחות איטית של תינוקות וילדים?

גדילתם התקינה של תינוקות וילדים מעסיקה הורים רבים, בייחוד אם במוסדות החינוך בהם הם לומדים, מרבית הילדים גבוהים ומפותחים יותר, או שאחאים צעירים מילד מסוים משיגים אותו בגובה. לגדילה השפעות שמקורן מצוי בגורמים רבים הנוגעים לילד, חלק מהגורמים נחשב לגנטי, חלקם לביולוגי, וחלקם מקורו בסביבתו של הילד.

הרפואה הקונבנציונאלית מציעה פתרונות פיזיולוגיים שונים, אולם מותירה את הצד הפסיכולוגי נטוש!

אמנם, לחלק מהגורמים בעיכוב בגדילה ובהתפתחות, הרפואה הקונבנציונאלית מספקת מענה (כמו הזרקה יומיומית של הורמון גדילה, לילדים שחוסר בהורמון גדילה הוא הסיבה לעיכוב בהתפתחותם), אבל, את הצד הנפשי, היא מותירה ריק ואיננה מתייחסת אליו כלל. ומבחינתה, בצדק, היא אמורה לטפל בגוף בלבד, עבור הנפש? התסכולים שלכם ושל הילד? אתם, מבחינתה, מוזמנים להתחיל טיפול פסיכולוגי ארוך, היא מטפלת רק בגוף.

אין ספק שדרושה גישה שונה במקצת, כזו שמטפלת בגוף, אבל איננה מזניחה גם את הנפש
את הפתרון ההוליסטי הזה, של גוף ונפש, מציעה ההומאופתיה.
ולמעשה, היא איננה מצריכה מכם להמתין לאבני דרך משמעותיות בגדילה ובהתפתחות, אלא מאפשרת לכם להתמודד עם הבעיה מוקדם ככל האפשר, כך שלא נוצרים פערים גדלים מידי, לא בגדילה ובהתפתחות הפיזית והמוטורית של הילד, ולא מבחינת רמת התסכול הנפשי אליה אתם וילדכם עלולים להגיע.
כידוע, החוסן הפיזי, כמו גם החוסן הנפשי שלנו, נבנים ומתבססים בתקופת הילדות, לכן, כמות שאנחנו דואגים לספק לילדנו מזון בריא שיאפשר לעצמותיהם להיבנות, מתעלים אותם לפעילות גופנית הבונה ומחזקת את שריריהם, ומנתבים אותם לתחביבים ולעיסוקים שבונים את החוסן המנטלי ואת מוחם, מוטלת עלינו החובה לתת להם את כל הכלים הנכונים, שיסייעו להם בהמשך חייהם, ולא להניח לפערים כלשהם להוות עבורם מכשול בצמיחתם ובהתפתחותם לבוגרים בריאים פיזית ונפשית. הומאופתיה מסייעת להורים להשיג את האיזון הזה בין גוף הילד לנפשו, כשהיא נותנת לו טיפול הומאופתי המותאם באופן אישי לילד, אשר ממנף את כוחות גופו ורותם אותם לאתגר ואיננו מדכא את הילד ואת גופו בהשפעות כימיות תרופתיות, בעלות תופעות לוואי מתמשכות.

יתרונותיה של ההומאופתיה

גם בטיפול בילדים שבעיות הגדילה וההתפתחות שלהן הן על בסיס של מחלות כרוניות קיימות, להומאופתיה ישנו יתרון ניכר, בעיקר מאחר והיא איננה סותרת טיפול קונ' הניתן לילד, אלא מאפשרת מתן טיפול תומך, במקביל לו.
מאחר ומקורן של התרופות ההומאופתיות הוא טבעי, אין חשש לתופעות לוואי או להתנגשות בין-תרופתית, כך, ששוב, ניתן לטפל גם בילד המטופל כיום בגישה המסורתית, ולחזק לו את מערכות ההגנה של הגוף באמצעות הרמדיז ההומאופתיות ללא כל חשש.

ילדכם סובל מעיכוב בגדילה? מבעיות התפתחות שונות?

אל תמתינו לפתיחת פער משמעותי ולהצטברותם של תסכולים. תנו לו, כבר היום, את הכלים המתאימים להתפתחות בריאה ומאוזנת!